'Teyit ettim, kesin bilgi' dedi, Erdoğan'ın sağlık durumunu açıkladı

WhatsApp grupları ve Twitter üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Gerçeği Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu ortaya çıkardı.

'Teyit ettim, kesin bilgi' dedi, Erdoğan'ın sağlık durumunu açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 03 Kasım 2021 17:12

Akşam saatlerinden itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında sosyal medyaya dikkat çeken bir haber servis edildi.

Güvenilir olmayan hesaplar tarafından paylaşılan bilginin ardından çok sayıda muhalif siyasetçi de bu iddiaları gerçek gibi göstererek paylaşımlar yapmaya başladı.

Sosyal medyadaki etiketlerin altına hakaret içerikli paylaşımlar yapanlar hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisi gelirken Yeniçağ yazarlarından Orhan Uğuroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumu hakkındaki gerçeği twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre: AKP 3 Kasım 2002 yılında iktidara gelmişti. Bugün grup toplantısı yapılmaması kafa karışıklığına yol açmıştı. Herkes bu grup toplantısının neden yapılmadığını düşünürken dikkat çeken ayrıntı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumu hakkındaki spekülasyonlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan gazeteci Orhan Uğuroğlu Beştepe'deki kaynaklarından edindiği bilgiyi aktardı.

Orhan Uğuroğlu açıklamasında “Teyit ettim. Kesin bilgi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünden bu yana gelişen herhangi sağlık sorunu kesinlikle yok... AKP grup toplantıları 2 haftada bir yapılıyor... Grup toplantısının da iptali söz konusu değil." ifadelerine yer vererek sosyal medyadaki iddiaları yalanladı. Kaynak: