Ünlü Ekonomiste göre iktidar gidici! İktidarın değişeceği tarihi açıkladı

Ekonomist Atilla Yeşilada, Sedef Kabaş'ın Youtube kanalına konuk olarak iktidarla ilgili şaşırtıcı iddialarda bulundu.

Ünlü Ekonomiste göre iktidar gidici! İktidarın değişeceği tarihi açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 08 Kasım 2021 15:41

Atilla Yeşilada ekonomi yorumları kadar siyasi yorumlarıyla da dikkat çekiyor. AKP ve MHP'nin bir çok ankette düştüğünü bir çok siyasi yorumcu dile getiriyordu.

Ancak ilk kez bir ekonomist seçimlere ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. Atilla Yeşilada tarafından yapılan açıklamalarda iktidarın ne zaman değişeceğine ilişkin bir değerlendirme yapıldı.

Atilla Yeşilada'nın açıklamaları Sedef Kabaş'ı bile şaşırtırken ünlü ekonomist Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıracak oldukça sert sözler sarfetti.

Yeniçağ gazetesi tarafından da manşetten duyurulan haberde Atilla Yeşilada'nın dikkat çeken ifadeleri sosyal medyanın da gündemine oturdu..

Programda yapmış olduğu açıklamada İlk seçimde AK Parti iktidarının kaybedeceğini düşündüğünü ifade eden Atilla Yeşilada, "Kusura bakmayın burası Sudan değil, böyle şeyler olmaz. O yüzden de paşa paşa ilk seçimde kaybedecek ve emekliye ayrılacak kendisi. Benim davam bu idi, şahsi olarak Erdoğan'a ya da AKP'ye karşı hiçbir düşmanlığım yok ama çektiğim son YouTube videosunda bunu anlattım. Burası gulugulu ekonomisi oldu" diyerek sert bir çıkış yaptı.

Atilla Yeşilada'nın açıklamalarına çok sayıda AKP'li tepki gösterirken Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış diyerek sitem ettiler.

AKP'LİLER ANKETLERE İNANMIYOR

Yayınlanan çok sayıda ankete AKP'liler ve MHP'liler inanmıyor. CHP ve İyi Partililer ise iktidarın ilk seçimde kaybedeceğini düşünüyor.

Ancak toplum Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş haricindeki adayların kazanamayacağını belirtiyor.

Seçimin 2023 yılında olacağı açıklanıyor olsa da muhalefet 2022'de baskın bir seçim bekliyor.