Yeni Akit yazarı Temel Karamollaoğlu'nu fena terletti

Temel Karamollaoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortak hareket ettiği biliniyor. Anlaştıkları ismin ise İlhan Kesici olduğuna yönelik iddialar çok fazla. Bu konu Haber global ekranlarında tartışıldı ve Temel Karamollaoğlu Yeni Akit yazarı ile tartıştı

Yeni Akit yazarı Temel Karamollaoğlu'nu fena terletti
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2021 15:51

CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi'nin ortak aday konusunda uzlaştığı biliniyor. CHP'ye yakın çok sayıda gazeteci de yaptığı açıklamalarda adayın İlhan Kesici ya da Kemal Kılıçdaroğlu olacağını belirtiyor.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılırken muhalefet bu iki isme fırsat vermeyerek bir seçimi daha AKP'ye kazandırmanın telaşı içerisinde.

Dün akşam yayınlanan bir programda da Millet İttifakı ortaklarından Temel Karamollaoğlu önce adayımızı şuan açıklamıyoruz yıpranır açıklamasında bulundu ardından Yeni Akit yazarı köşeye sıkıştırınca boş bir tartışma şuan aday yok diyerek bir anda çark etti.

Yeniçağ gazetesinin derlemesine göre Yeni Akit Gazetesi yazarı Hacı Yakışıklı'nın "Erken seçim kararı alındığı zaman da 3 ay içinde adayınız kim olacak sorusu akla geliyor. Apar topar mı karar vereceksiniz?" sorusu bir anda Temel Karamollaoğlu'nun sinirlenmesine neden oldu.

Bu sözler üzerine erken seçimin olması gerektiğini ifade eden Saadet Partisi lideri bu kararın Erdoğan tarafından verileceğini belirterek "Karar verilmeden neden bunun üzerine durulsun ki. Ne demek apar topar. Benim anladığım istiyor ki AK Parti, 'Bugünden adayınızı çıkarın. Seçime kadar ben onun iflahını keserim' diyor" çıkışında bulundu.

YENİ AKİT YAZARINDAN BUZ KESTİREN SORU

Saadet Liderinin bu açıklamasına karşın Yeni Akit yazarı Hacı Yakışıklı "Yıpranır diyorsunuz yani. Peki, 20 yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan en favori aday olarak yıpranmıyor da sizin adayınız neden 3 ayda yıpranıyor? Efendim, siz yıpranacak bir aday mı göstereceksiniz?" şeklinde bir soru yöneltti. Bu soruya Karamollaoğlu “Erdoğan favori ligden düştü gibi görünüyor” diye yanıt verdi.

Tartışma devam edince Saadet Lideri bu kez çok farklı bir açıklama yaptı..

Temel Karamollaoğlu sözlerini "Şimdi bu o kadar boş bir müzakere ki. Biz olmayan bir meselenin üzerinde fikir yürütüyoruz. Bu boş bir iş. Yok ki bir aday henüz. Dur bakalım. Bu mesele niye bu kadar ilgilendiriyor. Bırakın onlar düşünsün. Sen niye bu kadar yoruluyorsun." ifadeleriyle noktaladı...

ABDULLAH GÜL'Ü DE İSTEMİŞTİ

2018 Yılında Yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu , Abdullah Gül'ün adaylığı için nabız yoklamış ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu bile ikna aşamasına gelmişti.

OYUNU MERAL AKŞENER BOZDU

Meral Akşener'in Abdullah Gül'ün çatı adaylığına karşı çıkmasıyla birlikte Temel Karamollaoğlu'nun aklındaki Abdullah Gül Planı çökmüş ve Gül aday olamamıştı.

Şimdilerde ise CHP, İYİ PARTİ ve Saadet Partisi'nin ortak aday konusunda uzlaştığı adayın ise İlhan Kesici veya Kemal Kılıçdaroğlu olacağı düşünülüyor.