Yeni Bir Dönem Başlıyor Diyerek Ekrem İmamoğlu Gençlere Müjdeyi Duyurdu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan ''Z kuşağı'' mesajı

Yeni Bir Dönem Başlıyor Diyerek Ekrem İmamoğlu Gençlere Müjdeyi Duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 23 Eylül 2021 20:18

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dikkat çeken bir karara imza attı. Z kuşağına her fırsatta önem verdiklerini ifade eden İmamoğlu'nun son kararı herkes tarafından takdir edildi.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre: gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek eğitimi kursları, İSMEK, bugün yeni bir döneme başlıyor” ifadelerine yer verdi.

KURULUŞUN ADI DEĞİŞTİ

Öte yandan Kuruluşun adını da ‘Enstitü İstanbul İSMEK’ olarak değiştirdiklerini belirten Ekrem İmamoğlu, yeni dönem yapılanmasında Z kuşağını çok önemsediklerine dikkat çekti “Z kuşağının dinamiklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, eğitim ve hizmet politikamızı güncelledik” diye konuşan Ekrem İmamoğlu, “Özellikle Z kuşağı dediğimiz o kuşağın içerisinde, ne yazık ki yüz binlerce gencimizin ne yeterli eğitim aldığını ne de ne yazık ki meslek sahibi olmadığını görüyoruz. Bu yönüyle amacımız; Enstitü İstanbul İSMEK’i, tamamlayıcı mesleki eğitim konusunda, Z kuşağı başta olmak üzere, tüm gençlerin aklına gelen ilk kurum haline getirmek” dedi..

BASIN GÖRMEZDEN GELDİ

Gökten yağmur yağsa haber yaparak Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan yandaş basın İmamoğlu'nun bu müjdesini görmezden geldi. Neyseki Sol Meydan gibi haber siteleri var. Sizlerde Başkan İmamoğlu'nun bu açıklamalarını arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların da duymasını sağlayabilirsiniz!