Yeri yerinden oynatan açıklama. AK PARTİ'nin nasıl yüzde 70 alacağını açıkladı

Cumhur ittifakı son dönemde büyük oranda oy kaybederken Metin Külünk dikkat çeken bir açıklama yaparak AK PARTİ ve MHP'nin CHP'nin oluşturduğu Millet İttifakına karşı nasıl yüzde 70 oy alacağını açıkladı..

Yeri yerinden oynatan açıklama. AK PARTİ'nin nasıl yüzde 70 alacağını açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 12 Kasım 2021 15:35

AKP oylarında artık büyük bir düşüş var. Bu düşüşü AKP de kabul ediyor. Ancak anketlere inanmayarak anket firmalarını hedef alıyorlar.

Şimdilerde CHP yerinde saysa da Millet ittifakı ortaklarından İyi Parti hızla yükseliyor. İttifak dışındaki partiler de her geçen gün güçleniyor. Öyle ki Yeniden Refah Partisi sürekli üye sayısında patlama yaşıyor. Deva ve Gelecek Partilerinde de önemli ölçüde hareketlenme var.

Bu durum AKP ve MHP'nin yüzde 50 oy alabilme şansını büyük oranda azaltıyor. İlk turda seçimin her iki ittifak tarafından kazanılma ihtimali zayıf.

CHP büyük bir hata yapıp İlhan Kesici veya Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday göstermek yerine Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş'ı aday gösterirse AKP'nin seçimi kazanması zor görünüyor.

İlk turda olmasa bile Yavaş veya İmamoğlu'nun ikinci turda seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. CHP yönetimi ise ısrarla İlhan Kesici ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için nabız yokluyor.

AKP cephesinden ise Erdoğan'a en yakın isimlerden olan Metin Külünkt'ten dikkat çeken bir açıklama geldi.

Haberler.com'a konuşan Metin Külünk AKP'nin nasıl yüzde 70 oy alacağını açıkladı.

AKP'nin bir iletişim hareketine ihtiyacı olduğunun altını çizen Metin Külünk partinin yüzde 70 oy alabilmesi için yapılması gerekenleri de anlattı.

Bu iletişim hareketinin CHP ve İyi Parti'nin yurtsever tabanına yönlendirilmesi gerektiğini dile getiren Metin Külünk, "HDP'nin tabanındaki vatandaşlarımıza üreteceğimiz pozitif dil, PKK- HDP cephesinin silah üzerinden baskıya dayalı politikalarını boşa düşürür. Bir daha iddia ediyorum, Cumhur İttifakı'nın oy alabileceği sosyolojik zemin yüzde 70'tir. Bu yüzde 70'i alma şansımız var ancak bugünden yarını okuyacak bir iletişim dili geliştirilmeli" açıklamasında bulundu

OYLAR HANGİ SEVİYEDE?

Çok sayıda ankette AKP oylarının 2002 yani yüzde 34'ler seviyesinde olduğu görülürken MHP ise yüzde 10 barajının bile çok çok altında yer alıyor.

Durum böyleyken her iki partinin toplamı yüzde 50 oy bile alamazken yüzde 70 oy nasıl alabileceği ise merak konusu olmuş durumda.