Yıllar Sonra Ortaya Çıktı. CHP'yi karıştıran Muharrem İnce itirafı

CHP ve Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Partisi arasında tartışma çıktı..

Yıllar Sonra Ortaya Çıktı. CHP'yi karıştıran Muharrem İnce itirafı
Yayınlanma Tarihi : 18 Kasım 2021 19:38

CHP tarafından 2018 yılındaki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı gösterilen Muharrem İnce'nin Adam kazandı mesajı yeniden gündeme geldi.

2018 yılındaki seçimlerle ilgili CHP'den yıllar sonra şaşırtan bir itiraf geldi. O itiraf Memleket Partisi'nde de krize yol açarken Muharrem İnce tarafından kurulan partinin Genel Başkan yardımcısından CHP'li yöneticiye tepki yağdı.

Gerçek Gündem'in yayınlamış olduğu özel habere göre: CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı olan Onursal Adıgüzel, Arayış TV adlı YouTube yayınına konuk oldu. Bu programda açıklamalarda bulunan Onursal Adıgüzel, 24 Haziran seçimleri için “İnce Mesaj attı, ‘Adam kazandı’ dedi. Kapıda ağlayan gençleri ben teselli ettim. Ortadan kaybolacağına Genel Merkez’e gelseydi.” diyerek Muharrem İnce'ye tepki gösterdi.

336338-680x423.jpg

MEMLEKET PARTİSİ MEYDAN OKUDU

CHP'li Onursal Adıgüzel'in bu mesajına Memleket Partisi'nden tepki geldi. Konuyla ilgili olarak twitter hesabından açıklamalarda bulunan Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi "Ortadan kaybolma senin işin. 3 senedir neredeydin. Sistemi çökertip koltuğuna yapıştın. Yüreğin yetiyorsa gel konuşalım 24 Haziranı. İstediğin yandaş kanalında,yandaş gazetecilerinle hepsiyle beraber gel." diyerek meydan okudu..

NE OLMUŞTU?

2018 Yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'den aday olan Muharrem İnce seçim akşamı herhangi bir açıklama yapmamıştı. FOX TV programcısı İsmail Küçükkaya'ya adam kazandı şeklinde mesaj göndermiş ve bu mesajı da program sunucusu canlı yayında okuyarak büyük bir gerilime yol açmıştı.

Ertesi gün Muharrem İnce bir açıklama yapmış olsa da tepkileri dindirememişti. Daha sonraki açıklamalarda da Muharrem İnce bu hatayı kabul etmişti.

CHP'de yaşadığı adaylık savaşı sonrası başarılı olamayan Muharrem İnce ardından partisinden istifa ederek Memleket Hareketini başlatmıştı. Türkiye'yi bir süre turlayan Muharrem İnce ardından Memleket Partisini kurarak siyasete devam kararı almıştı.