Yüzde 80 ihtimalle diyerek CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

CHP'nin ve Millet İttifakının ortak Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merak ediliyor. Gazeteci Yazar Nihal Bengisu Karaca CHP'nin Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili bombayı patlatarak adayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Yüzde 80 ihtimalle diyerek CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 22 Kasım 2021 00:10

Sol Meydan/ CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu merak ediliyor. Bir yandan muhalefete yakın yazarlar diğer yandan yazarlar sürekli olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu parlatmanın derdine düşmüş durumda.

İktidar kanadında yer alan gazetecilerin hedefi belli. Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın önünü tıkamak. Bu iki isimden birinin aday olması durumunda Erdoğan'ın seçimi kazanmasının güç olacağını biliyorlar.

REKLAMLAR GİTMESİN DERDİNDELER

Muhalefet gazetecileri ve medya kuruluşlarının derdi ise çok başka. Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alırlarsa CHP'li belediyelerden gelen reklamların kesileceğinden korkarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını ön plana çıkarıyorlar. Bir çok ankette İmamoğlu ile Yavaş öndeyken sıralamada gerilerde kalan Kılıçdaroğlu'nu gazlamanın peşindeler.

HABERTÜRK YAZARINDAN ADAY TAHMİNİ

Öte yandan Gazeteci Yazar Nihal Bengisu Karaca CHP'nin Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili önemli iddialarda bulundu. Habertürk'teki köşesinde bu konuyla ilgili bir yazı yazan Nihal Bengisu Karaca '' Kemal Bey, % 80 cumhurbaşkanı adayı. Kalan %20’lik payı şunun için veriyorum: a) Seçime daha çok var. Bazı dinamikler değişirse başka kişilerin önünü açmanın daha iyi olacağını düşünüp çekilebilir. b) Hala tavşan kaç tazı tut stratejisi uyguluyor olabilir. Kavga eden kimlikleri barıştırma iddiasında kendisine güven duymasını çok değerli buluyorum." ifadelerine yer verdi.

Nihal Bengisu Karaca'nın Yazısının devamı Habertürk'te