Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan üç büyüklerle ilgili Katar iddiası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türkiye'nin köklü futbol kulüplerinden Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın, Katarlılara satılma durumunun gündeme geldiğini, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un ise söz konusu duruma sert tepki gösterdiğini iddia etti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan üç büyüklerle ilgili Katar iddiası
Yayınlanma Tarihi : 24 Şubat 2023 04:00

ODATV'de yer alan bir haberde; Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın ilginç iddiasına yer verildi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Katarlı iş adamlarının, Süper Lig kulüplerinden üç büyük takım olan Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ı satın alma durumu ile ilgili konuştu.

Bir vatandaşın kendisine “Erdoğan'ın, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ı Katarlılara satma durumu var mı?” diye sorduğunu söyleyen Özdağ “Bu konuyu biraz araştırdım. Hakikaten bu konu konuşulmuş. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan sert tepki gelince konu yatışmış” dedi.

Büyük kulüplerin bankalara borcu olduğunu söyleyen Özdağ, “Bu borçları bankalar kulüplerden geri isteyecekler. Bu kulüpler ödemede zorlanacaklar böylece bankalar Katarlılara satış yapacaklar. Kulüplerin yönetimi Katarlılara geçecek. Bununla birlikte son dönemde Katar’ın Türkiye’den almış olduğu toprakların Katar’ın toplam yüz ölçümünün 2 katının olduğunu biliyoruz. Birçok Türk şirketinin Katarlılar tarafından satın alındığını biliyoruz. Özetle böyle bir proje gerçekleşir mi? Seçimlerden önce gerçekleşmez ama seçimlerden sonra bunun gerçekleşmesi çok mümkün” diye konuştu.