Zülfü Livaneli'den Flaş Ekrem İmamoğlu açıklaması: Zor ama anlamaya çalışın diye duyurdu

Sanatçı Zülfü Livaneli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında flaş bir açıklama yaptı.

Zülfü Livaneli'den Flaş Ekrem İmamoğlu açıklaması: Zor ama anlamaya çalışın diye duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 03 Ocak 2022 18:59

Usta sanatçı Zülfü Livaneli bugün twitter hesabından gündeme damga vuran bir açıklama yaptı. Açıklamasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Zülfü Livaneli , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yoğun desteğiyle biliniyor.

Cumhuriyet gazetesinin aktardığı habere göre: Usta sanatçı Zülfü Livaneli, 2019 yılında tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda verdiği konser sırasında Ekrem İmamoğlu'nun zaferine atfen "köyü çığ korkusundan kurtaran çocuk" hikayesini anlatmıştı.

Livaneli, ''İşte o çocuk bugün aramızda'' diyerek İmamoğlu'nu sahneye çağırdığı o anların bugünlerde bir kısım iktidar yanlısı çevre tarafından gündeme getirilmesi üzerine açıklama yaptı.

Livaneli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Kalpleri ve gözleri menfaatle kararmış bazı kişiler, Ekrem İmamoğlu seçimi kazandığı günlerde yaptığım bir konuşmaya sataşıyor, bütçe, menfaat vs sözleri ediyorlar. Çünkü akılları, çıkar gözetmeyen bir dostluğu, ideali, yurtseverliği almıyor.

Benim hiçbir belediye ya da kurumla çıkar ilişkim yoktur, olamaz. Tam tersine konser gelirlerimi işsiz müzisyenlere bağışlıyorum. Siyasilere menfaat için yaklaşmayan insanlar da var bu ülkede. Zor ama anlamaya çalışın."

BÜYÜK DESTEK YAĞDI

Öte yandan Zülfü Livaneli'nin söz konusu açıklamasının ardından gerek Ekrem İmamoğlu gerekse de Zülfü Livaneli'ye destek yağdığı görüldü.