İnstagram'daki bir özellik daha WhatsApp'a ekleniyor

Son dönemde rakiplerinin gerisinde kalmaya başlayan WhatsApp yeni bir yenilik daha kullanıma sunacak. İnstagram'da yer alan bir özellik artık WhatsApp'ta da yer alacak.

İnstagram'daki bir özellik daha WhatsApp'a ekleniyor
Yayınlanma Tarihi : 02 Mayıs 2022 17:39

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra META çatısı altına girdi. Şimdilerde İnstagram'daki bazı özellikleri WhatsApp'a eklemeye devam eden mobil uygulama devi bir özelliği daha İnstagram'dan olduğu gibi WhatsApp'a ekleyecek.

Hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olan WhatsApp günümüzde en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri.

SMS alışkanlıklarımızı tamamen yok eden WhatsApp belki de en çok kullandığımız araçların başında geliyor.

Ancak son dönemde Telegram gibi bazı devler kullanıcı sayısını artırmaya başladı. Bu durumu engellemek isteyen WhatsApp yönetimi peş peşe yeni özellikler devreye alarak rakiplerini sollamak istiyor.

WebTekno'dan alınan bilgilere göre; Instagram’da mesaj kutunuza girdiğinizde veya bir kişinin profilini aradığınızda hikaye paylaşmış olan kişilerin profil fotoğraflarında bir bu durumu belirten bir çerçeve yer alıyor. WhatsApp da uzun bir süredir bünyesinde bulundurduğu ancak çok fazla kullanıcıya ulaşmamış olan ‘Durum’ özelliği için tam olarak bu sistemi getirmeye hazırlanıyor. WABetoInfo’nun haberine göre, yeni özelliğin ilk olarak iOS ve Android kullanıcıları için getirilmesi planlanıyor. Web sürümü için ise özellik hala geliştirme aşamasında.

Yakında WhatsApp’a gelmesi beklenen özellikle birlikte; sohbetler sekmesinde, konuşmalarınızda veya kişi listenizde durum paylaşımı yapan kullanıcıların profil fotoğraflarında Instagram’da olduğu gibi yeşil bir çerçeve yer alacak. Yine benzer bir şekilde kişilerinizin profil resmine tıklayarak durumlarını görüntüleyebileceksiniz.

Şirketin bünyesine ekleyeceği bu özellikle durumların çok fazla kullanıcı tarafından görüntülenmesini amaçladığı kesin. Ancak bu konuda Instagram ile yarışabilir mi gerçekten bilemiyoruz. Sonuç olarak birçoğumuzun WhatsApp’ı sevdiklerimizle sohbet etmek için kullandığı bir gerçek. Platformun getirdiği bazı yenilikler oldukça hoş olsa da gerçekten durum özelliği konusunda pek çok kullanıcı aynı fikirde olmayacaktır. Bakalım, belki de ilerleyen günlerde tüm kişi listemizin durum paylaşımı yaptığını görürüz.