Netflix'e yeni rakip geliyor: İki yayın devi anlaşma sağladı

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Netflix bu işe çok bozulacak. Çünkü iki yayın devi bir araya gelerek yeni bir platform kuruyor

Netflix'e yeni rakip geliyor: İki yayın devi anlaşma sağladı
Yayınlanma Tarihi : 09 Nisan 2022 17:37

29 Ağustos 1997 tarihinde kurulan Netflix son 5 yıldır dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalardan biri oldu. Uzun yıllar boyunca Netflix çabaladı ve seyircileri kendi çevresinde toplamayı başardı.

Netflix sadece Avrupa ve ABD'de değil Türkiye'de de milyonlarca kullanıcısı bulunan bir platform. Netflix'e karşı her ne kadar rakip platformların sayısı artsa da Netflix'in rekorunu kimse henüz kıramadı.

DİZİLERİ VE FİLMLERİ İLGİ ÇEKİYOR

Netflix platformunda yayınlanan dizi ve filmler dikkat çekiyor. Netflix'e ait özel yapımların kalitesi platforma en büyük başarı getiren özellikleri arasında yer alıyor.

DURUM DEĞİŞİYOR

Ancak durum bu kez değişiyor. Netflix platformuna oldukça iddialı bir rakip geliyor. Anlaşmalar resmen sağlandı.

Webtekno'da yer alan habere göre, WarnerMedia ve Discovery, geçtiğimiz yıl yaptıkları açıklamada o zamanlar gelişim aşamasında olan bu yeni işbirliğine dair akış hizmetleri adına “daha orijinal içeriğe yatırım yapabilecek, küresel doğrusal ödemeli TV ve yayın kanallarında programlama seçeneklerini geliştirebilecek ve daha yenilikçi video deneyimleri ve tüketici seçenekleri sunabilecek" ifadelerini kullanmıştı.

Bugün ise yatırımcılar, WarnerMedia'nın ve Discovery'nin 'Warner Bros. Discovery' adı altında yeni bir platform kurmasını sağlayacak olan milyarlarca dolarlık anlaşmanın onaylandığını açıkladı.

YAPTIKLARI ZAM TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Öte yandan Türkiye ve bazı Avrupa ülkelerinde Netflix abonelik ücretlerine zam yapma kararı almıştı. Alınan bu zam kararı kullanıcılar tarafından büyük tepki çekmişti. Yeni rakiplerin gelmesiyle Netflix nasıl bir yol haritası izleyecek merak ediliyor.