WhatsApp'ta heyecanlandıran yeni değişiklik. artık liste de yapılacak

WhatsApp son görülme özelliğiyle ilgili yeni bir düzenlemeye gidiyor. Bu düzenleme sayesinde liste oluşturmak mümkün olabilecek. Mobil uygulama devi WhatsApp tarafından uygulanan bu yenilik şimdiden kolaylık getirdi.

WhatsApp'ta heyecanlandıran yeni değişiklik. artık liste de yapılacak
Yayınlanma Tarihi : 13 Kasım 2021 17:12

WhatsApp üzerindeki son görülme özelliği açıkçası pek sevilmeyen özelliklerden biri. İletişim içerisinde kalmak istemediğimiz çok sayıda kişinin WhatsApp üzerinde bu özelliği görmesi bizleri rahatsız ediyor.

Kendilerine yanıt vermediğimiz zaman tesadüfen bile olsa karşılaştığımızda yazdım dönmedin üstelik WhatsApp üzerinde online gördüm diye tepki gösterebiliyorlar.

Neyseki WhatsApp bu soruna çözüm buldu.

Konuyla ilgili Donanımhaber bir haber yayınladı. Yayınlanan bu haberde WhatsApp'ın son görülme özelliğini kontrol edebilmemizi sağlayan yeni bir güncelleme getireceğini duyurdu. Beta sürümüne eklenen bu yenilik sayesinde son görülme için bir liste oluşturulabilecek.

Normalde son görülme kişiler - hiç kimse ve herkes gibi üç farklı seçeneğe sahipti şimdiye dek.. Yeni gelecek özellikle bu durum daha da farklı olacak..

Yeni eklenen özellikle - kişilerim - hariç şeklinde bir seçenek daha gelecek. Diyelim x kişisinin görmesini istemiyorsunuz ondan son görülmenizi gizleyebileceksiniz. Bunun için hariç seçeneği kullanılacak. Bu seçenekte kişileriniz son görünmenizi görüyor olacak. Ancak bunların arasından istenmeyen kişiler varsa onlar için bir liste oluşturacaksınız.

WhatsApp tarafından sağlanan bu yeni özellikle mobil uygulama devi WhatsApp daha kullanıcıya özel bir hale gelmiş olacak. Mevcut halinde herhangi bir ekleme veya çıkarma yapmak mümkün değildi. Beta sürümündeki bu güncellemenin önümüzdeki günlerde tüm WhatsApp kullanıcılarının kullanımına açılması bekleniyor.

Ayrıca WhatsApp üzerinde hariç seçeneğine eklediğiniz kişilerin sizde son görünmesini göremeyeceksiniz.

İlgili Haberler