WhatsApp’ta yeni bir dönem başlıyor. Herkes çok sevecek

Mobil uygulama devi WhatsApp’ta yeni dönem resmen başladı. Artık WhatsApp’ta para göndermek mümkün olabilecek. Kripto para gönderme özelliğini şimdilik Hindistan ve Brezilya'daki WhatsApp kullanıcıları kullanabilecek..

WhatsApp’ta yeni bir dönem başlıyor. Herkes çok sevecek
Yayınlanma Tarihi : 11 Kasım 2021 18:26

Dünyanın en çok tercih edilen mobil uygulamalarından biri olan WhatsApp yine ses getirecek bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

WhatsApp üzerinden artık para gönderebilmenin yolu açılıyor. Test uygulaması şimdilik belirli sayıda kullanıcının kullanımına açılırken ileriki dönemde bu özelliğin herkes tarafından kullanılmasına imkan tanınacak.

teknogaste konuyla ilgili bilgileri de paylaştı. Uygulamaya kripto para desteği eklenecek. Bu destek sayesinde kripto para gönderebilmek mümkün olacak.

Uygulamayla ilgili ayrıntılar da belli olmaya başladı buna göre özel dijital para cüzdanı olan Novi kullanılacak.

Üstelik Novi cüzdanlarına banka hesabı eklenebilmesinden dolayı kredi kartları da kolay bir şekilde devreye alınarak WhatsApp üzerinden istediğiniz kişiye para gönderebilmek mümkün olacak.

GÜVENLİ Mİ?

İşlemlerin tamamen sizin onayınıza göre işleyecek olmasından ötürü bilişim uzmanları son derece güvenli olduğunu belirtiyor.

Buradaki tek nokta telefonunuzu başka kişilerin eline vermemek. Telefonunuzda mutlaka çözülmesi zor şifreler bulundurmak. Telefon kilidinizi kimse açamadığı sürece güvende olacaksınız.

Hindistan ve Brezilya da test edilmeye başlanan özelliğin yakında ilk olarak Avrupa ardından da diğer ülkelere gelmesi bekleniyor.

Türkiye'ye ise vergisel sorunlar nedeniyle gelemeyeceğini düşünen ekonomist ve bilişimcilerin sayısı oldukça fazla.

Ancak Türkiye'ye de bu özellik gelirse pek sürpriz olmaz... Şimdi herkes Brezilya ve Hindistan'daki kullanıcıların yeni özellik hakkındaki görüşlerini merak ediyor.

Şirket bu görüşler doğrultusunda yeni özelliği geliştirerek test aşamasından çıkarıp tüm dünya geneline yayacak.

İlgili Haberler