Whatsapp'tan kullanıcıları üzen gelişme! Artık ücretli oluyor

Mobil uygulama devi Whatsapp beklenmedik bir karar alarak bazı özellikleri ücretli hale getirmeye hazırlanıyor

Whatsapp'tan kullanıcıları üzen gelişme! Artık ücretli oluyor
Yayınlanma Tarihi : 05 Mayıs 2022 17:14

Uzun bir süredir Whatsapp uygulamasında bazı özelliklerin ücretli olacağına yönelik söylentiler vardı. Bu söylentilerin doğru olduğu gelen son haberle ortaya çıktı.

TV100'de yer alan habere göre; Whatsapp uygulamasında ücretli olacak özellikler de belli oldu. Dünyanın en çok kullanılan uygulaması olan WhatsApp dört yeni özellik geliyor. Bunlar hızlı tepkli mesajları, sohbete katılımcı sayısında yükseltme, son görülme özelliğinin geliştirilmesi ve son olarak da ücretli uygulama. Ücretli olan bölüm daha çok işletmeleri ilgilendiriyor.


Whatsapp işletme hesabını kullanacaklar için artık ücretli oluyor. Ücretli uygulamada Menü paylaşımı, sipariş alma, rezervasyon alma, rezervasyon iptali, teslimat bilgileri, sipariş detaylarına ulaşma gibi pek çok farklı hizmet WhatsApp için geliyor.

WhatsApp, işletmeler için ücretli hale gelecek. Menü paylaşımı, sipariş alma, rezervasyon alma, rezervasyon iptali, teslimat bilgileri, sipariş detaylarına ulaşma gibi pek çok farklı hizmet WhatsApp için geliyor. Bu hizmetlerin tamamını da ücretsiz kullanıma sunmayacak olan WhatsApp, sıradan kullanıcılar için herhangi bir işlem ücreti almayacak. WhatsApp’ın ücretli sürümünü kullanmak isteyenler sadece işletme sahipleri olacak. Bireysel kullanıcıları etkilemeyecek olan bu güncelleme, işletmelerin işlerini büyütmelerine yardımcı olacak.

Kullanıcıların bu karara nasıl bir tepki vereceği şimdiden büyük merak konusu olmuş durumda.

Kaynak: TV100