Sarıyer'de Şükrü Genç Bağımsız aday olunca AKP, CHP'yi geride bıraktı

Yerel seçimlerin en önemli ayaklarından biri olan İstanbul’un ilçelerini araştırma şirketleri yakından takip ederken Sarıyer anketi partide şok etkisi yarattı. Mevcut belediye başkanı bağımsız aday olunca CHP'nin AKP'nin gerisinde kaldığı görüldü

Sarıyer'de Şükrü Genç Bağımsız aday olunca AKP, CHP'yi geride bıraktı
Yayınlanma Tarihi : 12 Mart 2024 00:44

CHP'de Sarıyer krizi sürüyor. Mevcut belediye başkanı Şükrü Genç'in CHP'den yeniden aday gösterilmemesi partide krize yol açmıştı.

19 gün sonra gerçekleşecek yerel seçimlerde İstanbul’un ilçelerini heyecanlı bir yarış bekliyor.

İBB Başkanı ve CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum arasında başa baş geçmesi öngörülen yarışta gözler diğer yandan ilçelere çevrildi.

Sarıyer’de CHP’li belediye başkanı Şükrü Genç yeni yönetim tarafından aday gösterilmedi. Oktay Aksu ile yarışa giren CHP’ye anketlerden şok etkisine sebep olacak bir sonuç geldi.

Bölünen oylar AKP’ye yaradı


TGRT Haber’in aktardığı bilgilere göre Sarıyer Cumhur İttifakı adayı Hüseyin Çoşkun, Areda Araştırma’nın son anketinde öne geçti. Çoşkun anket sonuçlarında yüzde 34,1 oy alırken, bağımsız olarak seçime giren Şükrü Genç ise yüzde 32,2 ile ikinci sırada yer aldı. CHP’nin adayı Oktay Aksu ise yüzde 24,3’te kaldı.